Boekhandel Douwes Den Haag

De mango van Mao

En ander fruit dat geschiedenis schreef

Federico Kukso

De mango van Mao

De mango van Mao

En ander fruit dat geschiedenis schreef

De mango van Mao

Verschijnt binnenkort

 

Fascinerende geheimen, machtsstrijd, mythen en rituelen die onze wereld hebben gevormd: een meeslepende cultuurgeschiedenis met fruit in de hoofdrol – van het scheppingsverhaal tot aan genetische technologieVruchten zijn veel meer dan voedingsmiddelen.


Nog te verschijnen

€ 26,99

Bezorgen: Zodra beschikbaar


Beschrijving De mango van Mao

Fascinerende geheimen, machtsstrijd, mythen en rituelen die onze wereld hebben gevormd: een meeslepende cultuurgeschiedenis met fruit in de hoofdrol – van het scheppingsverhaal tot aan genetische technologie

Vruchten zijn veel meer dan voedingsmiddelen. Het zijn ook culturele artefacten barstensvol verhalen, geschiedenis, mythen en rituelen. Ze zijn de oorzaak geweest van oorlogen en bloederige dictaturen, de aanzet tot het ontdekken van nieuw land en spelen zelfs een belangrijke rol in verhalen over de oorsprong van ons bestaan.

Federico Kukso neemt de lezer mee op een reis langs uiteenlopende onderwerpen uit de cultuurgeschiedenis. In de achttiende eeuw leidde een geheime missie van een spion, die orders had van de Zonnekoning om de Nieuwe Wereld te koloniseren, tot de introductie van de aardbei in Europa. In een stadje in het noorden van Italië breekt elk jaar een gevecht uit waarbij mensen elkaar bekogelen met sinaasappels om te vieren dat een jonge vrouw in de dertiende eeuw de streek wist te bevrijden van het juk van een wrede markies. Er bestaat een verband tussen eeuwenoude erotische connotaties met verschillende soorten vruchten en het hedendaags gebruik van de perzik-emoji. En hoe ontstond de mangocultus ten tijde van de Culturele Revolutie in China?

De mango van Mao is een unieke cultuurgeschiedenis, met een hoofdrol voor fruit als cultureel object dat geheimen, mythen en passies van de wereld onthult, vanaf het begin van de mensheid tot aan het hedendaagse tijdperk van genetische technologie.

Verrassende verhalen over onder andere:

*De christelijke interpretatie die de appel een slechte naam heeft gegeven versus Apple die wereldwijd rechten probeert vast te leggen op het afbeelden van appels

*De betekenis van de perzik-emoji

*Waarom je vandaag de dag acht sinaasappels nodig hebt voor dezelfde hoeveelheid vitamine A als één sinaasappel in de tijd van onze grootouders

*De ananasgekte die Columbus veroorzaakte in Europa

*De bananenmoorden

*Hoe mensen sensorisch worden gemanipuleerd door druiven

*Het feit dat de oude Grieken en Romeinen zwangere vrouwen adviseerden veel kweepeer te eten zodat hun kinderen intelligent zouden worden

*Middeleeuwse dokters die zich zorgen maakten over de dagelijkse consumptie van fruit


ISBN
9789089683229
Pagina's
336
Verschijnt
Rubriek
Geschiedenis
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
J.M. Meulenhoff

Geschiedenis