Boekhandel Douwes Den Haag

Avontuurlijke beschouwingen

Een derde keuze uit de onuitgegeven essays 1953-1959

Cornelis Verhoeven & Paul van Tongeren

Avontuurlijke beschouwingen

Avontuurlijke beschouwingen

Een derde keuze uit de onuitgegeven essays 1953-1959

Avontuurlijke beschouwingen

 

Avontuurlijke beschouwingen is de derde verzameling van de nooit eerder gepubliceerde essays. Ze bevat gedachten die de aanzet gaven voor talrijke boeken waarvoor Verhoeven de P.C. Hooftprijs ontving.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 19,90

Ophalen: Nu 1 op voorraad in de winkel
Leverbaar


Beschrijving Avontuurlijke beschouwingen

Cornelis Verhoeven was een van de meest originele en invloedrijke Nederlandse filosofen. Hij was bovendien een gedreven auteur; zijn oeuvre was gigantisch. In zijn nalatenschap bevinden zich nog veel ongepubliceerde essays. De ene keer gaat het om alledaagse mijmeringen, de andere keer om denkoefeningen, om iets uit te proberen. Voor Verhoeven kon een uitdrukking of slechts één woord volstaan om een nieuw ‘avontuur’ te beginnen, om zijn beschouwingen de vrije loop te geven. Die waren afwisselend uitdagend en zelfs polemisch, heel kort of uitvoeriger zoals in de hier opgenomen essays over interpreteren, naakt-zijn en schaamte, feest vieren en crisis of over verdoken religiositeit. Maar altijd waren ze origineel.

Avontuurlijke beschouwingen is de derde verzameling van de nooit eerder gepubliceerde essays. In deze bundel bevinden zich enkele meer uitgewerkte gedachten die de aanzet gaven voor talrijke boeken waarvoor Verhoeven in 1979 de P.C. Hooftprijs voor het essay heeft gekregen. Met een voorwoord van Paul van Tongeren


ISBN
9789463404129
Pagina's
152
Verschenen
Rubriek
Filosofie
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Uitgeverij Damon VOF

Filosofie