Boekhandel Douwes Den Haag

Er was eens een stad

Visionaire planologie

Zef Hemel

Er was eens een stad

Er was eens een stad

Visionaire planologie

Er was eens een stad

 

Als planoloog Zef Hemel in 2004 in Amsterdam aan de slag gaat begint een zoektocht naar een nieuwe ruimtelijke planning: visionaire planologie. Deze gaat niet meer uit van het idee van maakbaarheid, maar is democratisch en wordt gevoed door ervaringen en verbeeldingskracht van burgers.


Printing on Demand

€ 39,99

Levertijd: 4 tot 8 werkdagen geen retourrecht


Beschrijving Er was eens een stad

Als planoloog Zef Hemel in 2004 in Amsterdam aan de slag gaat begint een zoektocht naar een nieuwe ruimtelijke planning: visionaire planologie. Deze gaat niet meer uit van het idee van maakbaarheid, maar is democratisch en wordt gevoed door ervaringen en
verbeeldingskracht van burgers. Een gedeelde toekomstvisie wordt leidraad in al het handelen. Met het verhaal van Amsterdam als toekomstige metropool introduceert Hemel een narratieve benadering en een regionale aanpak. In Er was eens een stad laat hij zien hoe dit in zijn werk ging en vertelt hij hoe zijn persoonlijke helden Patrick Geddes, Theo van Lohuizen, Jane Jacobs, John Friedmann, Dirk Frieling en James
Throgmorton hem steeds weer inspireerden. Dit boek vormt het magnum opus van Hemel: het resultaat van zijn veertigjarige carrière als planoloog.

'Er was eens een stad' demonstreert hoe visionaire planning in een steeds complexere wereld met bescheiden interventies voor grote verandering kan zorgen.


ISBN
9789493256026
Pagina's
416
Verschenen
Rubriek
Geografie van stad en platteland
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
Uitgeverij Pluim