Boekhandel Douwes Den Haag

Dagboek van een kroonprins

Huub Linthorst

Dagboek van een kroonprins

Dagboek van een kroonprins

Dagboek van een kroonprins

 

Kan Nederland op een ordelijke manier, zonder revolutionaire toestanden, een republiek worden? Hoe zou dat in z’n werk kunnen gaan? Is daarbij de medewerking van het Huis van Oranje vereist? Stel dat we in ons land een kroonprins zouden hebben, die net zo veel over geschiedenis gelezen heeft als onze huidige koning, maar daaruit heel andere conclusies getrokken heeft; bijvoorbeeld dat ons land beter een republiek kan worden.


Op werkdagen voor 23.00 uur besteld meestal de volgende dag in huis.

€ 24,95


Beschrijving Dagboek van een kroonprins

Kan Nederland op een ordelijke manier, zonder revolutionaire toestanden, een republiek worden?
Hoe zou dat in z’n werk kunnen gaan?
Is daarbij de medewerking van het Huis van Oranje vereist?

Stel dat we in ons land een kroonprins zouden hebben, die net zo veel over geschiedenis gelezen heeft als onze huidige koning, maar daaruit heel andere conclusies getrokken heeft; bijvoorbeeld dat ons land beter een republiek kan worden.
Met welke vormen van tegenwerking zou hij dan te maken krijgen? Van zijn ouders, of vanuit de politiek?
Zou hij zich kunnen onttrekken aan alle tradities van de monarchie?
En wat zouden de gevolgen zijn, als hij níet gaat trouwen,
omdat hij niet wil dat zijn kinderen prinsjes of prinsesjes worden?
En hoe ga je in zijn situatie om met de pers?

Zo’n kroonprins moet nog geboren worden, maar dit boek vertelt al het fictieve verhaal over hoe zijn levensloop dan zou kúnnen zijn. Dat betekent dat gelijkenissen die de lezer meent te zien tussen bestaande personen en de personages die door de schrijver zijn verzonnen, louter berusten op toeval.

“Dagboek van een kroonprins” is geschreven door staatsrechtjurist en voormalig topambtenaar Huub Linthorst.


ISBN
9789493364783
Pagina's
337
Verschenen
Rubriek
Literaire fictie
Druk
1
Uitvoering
Paperback
Taal
Nederlands
Uitgever
U2pi BV

Literaire fictie